Tai

Tai Kuningriigi kohta kehtib vaid üks märkus:
Tais raha kulutada on märksa mõnusam, kui kodus raha teenida.

Üldinfo
Pealinn : Bangkok (6 miljonit elanikku)
Rahvaarv : 61 miljonit
Religioon: 95% budiste, 4% moslemeid
Riigikeel: tai keel
Kliima on troopiline, kuivaperioodil paistab päike praktiliselt seniidist (seetõttu on vahest ilmakaarte määramisega raskusi), keskeltläbi on +31 soojust (aprillis kohati +40, talvekuudel +25 kraadi ümber), vesi meres +28. Mussooni ajal (juuni-oktoober) peaks teoreetiliselt kogu aeg vihma sadama, aga tundub et meil sajab kohati suvel rohkem, kui seal vihmaperioodi ajal.
Parim aeg külastamiseks on novembrist märtsini, aga ka muul ajal on võimalik täiesti lahedalt ringi reisida, eriti, kui soovitakse vältida kõrghooajal ülerahvastatud kuurorte. Ajavahe Eestiga oli 5 tundi ametlikult.
Inimesed on tõeliselt sõbralikud (mitte pealetükkivalt, aga kui sa ka hetkeks segadusse satud, tõtatakse ilma küsimata appi) ja lahked. Thai tähendab tai keeles "vaba", seega võib vabalt rääkida Taist, kui vabade inimeste maast. Haridustaseme ja intelligentsi poolest on tegu väga kõrgel järjel oleva rahvaga. Monarhia (kuningas) ja religioon (budism) on püha, seetõttu ei ole hea sel teemal oma kriitilisi arvamust avaldada. Samuti pole Aasias kombeks oma emotsioone (eriti viha ja erutust) näidata (seda loetakse häbiväärseks näo kaotamiseks). Templites ja kodusid külastades tuleb jalanõud jalast võtta (tüüpiline Aasiale, kuna maad loetakse mustaks). Kuigi poodides seda enamasti ei nõuta, on siiski soovitav ka seal jalanõud jalast võtta, millega näidatakse üles viisakust. Äärmiselt ebaviisakas on külastada templeid lühikeste pükste või T-särkidega riietes. Munkade puudutamine (vastassoo) poolt on keelatud. Kõikide inimeste (ka laste) pealae puudutamine on äärmiselt ebaviisakas. Kuigi nudism ja topless päevitus on Tais ametlikult keelatud, võib mõningates piirkondades turistide poolt viimasest üleastumist märgata. Taid ise ujuvad tihtipeale riietes. Lisatasude maksmine (restoranides, taksodes) on vähe levinud. Turgudel ja poodides kauplemine on praktiliselt kohustuslik, kuna turgudel küsitakse kuni 3 korda õigest hinnast rohkem.                                                                 

Tai loodus on võimas, võimalik näha unikaalseid karstistruktuure (paarsada miljonit aastat vana) Krabi piirkonnas. Samuti on Tais asetsevad vihmametsad vanemad, kui Amazonase omad. Tais on rahvusparkide all suhteliselt suur osa metsadest. Metsasem on Tai põhja osas, kus lainetavad ja künklikud metsamassiivid loovad võimsa vaatepildi.
Ka toit on äärmiselt erinev tavapärasest, aga see eest väga maitsev, kui sa juba vähegi tead, mis Tai köögis proovimist väärib. Toit on küll kohati tuline, aga ka sellega on võimalik harjuda. Mereäärsetes piirkondades on võimalik maiustada tõeliselt maitsvate mereandidega (krevetid, krabid, kalmaarid, kaheksajalad, kalad iga sorti) ja neist valmistatud erinevate roogadega. Hinnad on toidul umbes poole odavamad kui Eestis, kuurortpiirkondades võib ingliskeelsetes restoranides hinnatase olla ka Tallinna tasemel. Eksootilisi puuvilju (mangod, rambutanid, liitshid) on äärmiselt erinevat laadi, tihtipeale ei tihkagi proovida, kuna välimus on mõnedel liikidel äärmiselt veider (näiteks rambutanid meenutavad pisikesi meremiine).
 

 

Lisainfo T: +372 64 64 075 E: tour@rkrvreisid.ee

Telli uudiskiri
Ees- ja perekonnanimi:*
Kohustuslik väli
E-mail:*
Kohustuslik väli
Meie reisikorraldajad